| CranK71 a întrebat:

ce telefon credeti ca este mai bun Nokia 5800 sau Samsung omnia i1900?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
As alege Nokia-ul!
Pare mai bun!

Avantaje 5800:
Dimensiuni
Ecran (16M Culori vs 65K - Diferenta uriasa)
Rezolutie (229PPi vs 146PPi)
Greutate (109 vs 122)
8GB SD Card Included
Carl Zeiss Optics
Dual-LED Flash

Omnia
Subtire (Desi niciunul dintre cele 2 telefoane nu sunt subtiri, asta pare mai. putin gros big grin)
Memorie interna super pentru telefon de varsta asta (8/16GB)
Viteza Internet
Camera (5MP vs 3. 15MP - dar nu face mare diferenta, pentru ca pe atunci, Nimic nu batea NOKIAul)
CPU (624mhz vs 434mhz)

Deci..as alege NOKIA!
Sper ca te-am putut ajuta! Succes!

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, ambele s-au cam învechit dar eu aş alege omnia, este mult mai finuţ şi mai compact.
O seară bună!

| vladelvis a răspuns:

As alege omnia putin mai bun decat Nokia 5800