| Ptm_Chrys_1997 a întrebat:

Sall TPU, dam primit un telefon din Germania, trebuie codat pe Romania inainte de a-i cumpara cartela?

Răspuns Câştigător
| AdiFCD a răspuns:

Depinde! Stii tu ca e codat pe vreo retea din Germania? Ai incercat macar sa vezi daca functioneaza o cartela din Romania in el? Unele telefoane sunt codate, unele nu! Ai numele unei retele trecut pe telefon? Nu trebuie codat nimic pe Romania happy

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Vezi mai intai daca telefonul este neverlocked ( deblocat pe toate retelele ). Daca este, atunci nu va avea nevoie de o decodare.

| ionut258 a răspuns:

Depinde daca e luat la liber sau e codat pe o retea din Germania

| Ghostplayer a răspuns:

Pune o cartela din Romania vezi daca functioneaza sau daca nu decodeaza-l....La un service GSM se poate face asta. Funda? big grin