| mennenspeed a întrebat:

sia cumparat tata un telefon nokia100 si nu are limba romana, doar celelalte limbi, cum pot sa il fac sa fie in limba romana? funda!
pas cu pas! multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau nu prea poti. Daca era android, putei baga un soft in limba romana, dar acest telefon nue android.Asa ca singura solutie ar fi sa schimbe telefonul pe altul, tot la fel dar cu limba romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... Nu stiu daca se poate, dar poate reusesti big grin

1. Du-te in meniu
2. In setari
3. Intrii in "Telefon"
4. Schimba limba
5. Romana happy Dai pe sageti in dreapta / stanga pana dai de romana tongue

Sau in caz ca este setat pe engleza sa zicem:

1. Intrii in Menu
2. Settings
3. Phone settings
4. Change language
5. Romania

big grin Scuze daca nu am scris chiar asa bine laughing Nu prea ma pricep la engleza... Poate te ajuta la ceva happy Mult succes!winking