| Chrysstian a întrebat:

Voi ce-ati alege: SONY XPERIA Z sau ZTE GRAND S?

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Sunt foarte asemanatoare insa la zte nu stiu ce capacitate are bateria, si din cate stiu eu nu au fost lansate inca si la noi in Romania ajung peste cateva luni de la lansare. Parerea mea este sa alegi Sony chiar daca ste e cu un centimetru mai subtire

| Chrysstian explică (pentru Vvistula):

Si eu tot Sony as alege, Sony are o bateria de 2300-2400 mAH, iar zte are o baterie de 1800-1900 mAH, doar ca procesorul la zte este putin mai mare (cu 0, 2 GHz = 200 MHz)

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Iar, mi se pare o intrebare fara sens..cum sa compari un SONY cu ZTE? Doar Apple-ul si intr-un caz foarte fericit, SAMSUNG-ul se poate da mare ca face telefoane mai bune decat SONY!
Wow..200Mhz..In primul rand de unde stiu eu ca procesorul de pe Grand S este un Cortex-A5?
Si serios acum, asta nu inseamna ca daca pe hartie ar trebui sa se miste mai rapid, chiar o sa se miste
uite aici un exemplu
S3 Are Procesor 1, 4 Quad-Core. HTC One X+Are procesor de 1, 7Quad-Core. Diferenta de 300mhz.
S3-ul se misca mult mai bine!
Sper ca te-am ajutat