| Troneci_Raresbb_1988 a întrebat:

Sallut prieteni!
imi cumpar un Samsung galaxy chat b5330 are 4.0 android... da n-are gb ram deloc si as vrea sa stiu daca imi merg jocuri de 1gb pe el gen drag racing sau alte jocuri gen cum joci pe calculator

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria ram asigură o viteză constantă în lucrul cu mai multe aplicații simultan [aceasta reține mai multe aplicații încărcate]. Deci poți rula jocuri de orice capacitatea atât timp cât CPU și GPU sunt suficient de puternice.
Având puțină memorie RAM, telefonul va încărca de fiecare dată aplicația, adică va porni greu orice schimbare; în rest, odată încărcată va rula mulțumitor însă nu spectaculos.

3 răspunsuri:
| strangesura a răspuns:

Nu va rula. In primul rand trebuie sa fie cuun ecran widescreen nu 4:3

| bodo89 a răspuns:

Da...merg