| anonim_4396 a întrebat:

acum 2-3 zile am achizitionat un Samsung galaxy s5. Am observat ca bateria tinea foarte putin si nu stiam de ce, dar apoi am vazut ca 65% din baterie este consumata de mm qcamera daemon. Din ce am mai vazut pe internet e un bug dar nu am inteles daca se poate rezolva sau nu. Stie cineva cum sa rezolv aceasta problema? Funda happy

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cred că are legătură cu facilitățile aparatului legate de urmărirea permanentă a proprietarului (recunoașterea feței, urmărirea privirii etc.); dezactivează-le!

| presus a răspuns:

Dezactiveaza aplicatiile din memoria telefonului pana vezi care opreste acea aplicatie. Apoi reinstalezi restul aplicatiilor.