| Tomoiagă_Răzvan_1997 a întrebat:

Salut,acum 2 luni mi-am cumparat un Note 2 furat din Germania cu 600 lei(fara baterie)Proprietarul dinaintea mea i-a spart sticla de pe ecran si dupa ce l-a schimbat au ramas 2 pete albe semi-transparente micute(cca. 1 mm). Cand folosesc telefonul in aplicatii unde folosesc mult ecranul(Hill Climb) se mai blocheaza dar isi revine daca il blochez si deblochez(din cauza ca sticla e prost pusa).I-am cumparat o baterie originala noua(160 lei), rama si capac spate(100 lei). Deci in total 860 lei investiti.As putea sa-l dau la schimb(pe un S4)si sa mai dau diferenta, dar sunt sanse ca si telefonul ala sa aiba defecte.Si m-am dus la un Service GSM si au zis ca-mi schimba sticla si displayul pentru 300 lei.Ce sa fac, sa schimb sticla si display si aa tin telefonu cat timp o sa pot, sau sa-l dau la schimb pe un alt telefon mai bun si mai dau diferenta?(aici as putea da cel putin 150 lei diferenta dar e posibil sa investesc in el in urma defectiuniilor ascunse).

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sugerez sa nu repari nimic, si sa scapi cat mai repede de el. Ca ai tot bagat bani in el in reparatii...

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca mi-ai vinde asa ceva, si eu te-as gatui...

| pisicuta123456789 a răspuns:

Cum adica furat? De unde ai aflat asta? Si nu poti sa ii faci un retur?

| sltlp a răspuns (pentru pisicuta123456789):

Esti prea tanara pentru lumea reala laughing. Cate 'manarii' de astea nu sunt...

Pentru cel care a pus intrebarea, eu sa cumpar un telefon de asta, fara sa stiu problemele, pai te-as cauta si in gaura de sarpe sa iti dau cu ceva in cap.
Si nu, nu merita reparatiile, si sincer ti-ai luat mare mare teapa. Sh cu 1300 lei gasesti note 3 si care sa functioneze ma refer si cu tot cu baterie. Prin urmare, poti sa faci ce vrei, dar mentioneaza problemele ca dupa sa nu dai de unul care gandeste ca mine laughing

| Tomoiagă_Răzvan_1997 explică (pentru sltlp):

Eu cand l-am luat stiam ca ecranul a fost schimbat.Dar avand in vedere ca era doar 600 lei nu m-a interesat.Si eu sunt om de omenie, si de fiecare data cand am incercat sa-l dau la schimb am mentionat ca are petele pe ecran.Deci ce-mi sugerezi?

| sltlp a răspuns (pentru Tomoiagă_Răzvan_1997):

Sugerez sa nu repari nimic, si sa scapi cat mai repede de el. Ca ai tot bagat bani in el in reparatii...