| elena999 a întrebat:

Acum aproape doi ani mi-am cumparat un telefon pe abonament, care expira in decembrie anul asta.Intrebarea mea este daca pot sa-mi achizitionez alt telefon inainte de decembrie si sa-mi prelungesc de asemenea abonamentul.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Adrian_Vasile_1998_TBzt a răspuns:

Da poti...dar depinde pe cati ani ai contractul....si daca vrei un telefon mai performant o sa dai mai multi bani
Funda? big grin

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

De obicei poti sa prelungesti un abonament cu 3 luni inainte sa expire, totusi daca te intereseaza in mare parte telefonul iti sugerez sa lasi contractul actual sa se termine si sa te portezi pe digi!

Funda?

| DenisIonut01 a răspuns:

Trebuie mers la dansii si intrebat, cred ca poti dar pentru achizitionarea altui telefon presupun ca ai nevoie si de niste bani in plus si ei pot fi mai multi cu cat telefonul este mai scump.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate happy
În general, prelungirea Contractului se face pe încă 24 de luni ( socotite din decembrie, de la expirarea celui iniţial ).

Toate cele bune!