| GAGAbRIRIel a întrebat:

Acum o saptamana mi-am achizitionat un HTC Desire 310 de la Orange. Totul pare foarte bine, dar am descoperit o problema: cand conectez cablul de date, mi se deschide o casuta de instalare MTP care da eroare de fiecare data. Iar pe telefon imi apare Conectare prin MTP, nu Conectare prin Usb. Stie cineva de la ce ar putea fi aceasta problema? De la telefon? De la laptop? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a conecta telefonul tau la laptop, iti recomand sa instalezi driver-ele aferente telefonului HTC Desire 310, de pe pagina producatorului.
Iti recomand sa accesezi link-ul urmator pentru instalare si pentru infromatii suplimentare: http://www.htc.com/ro/software/htc-sync.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Alin4uuu a răspuns:

Salut incearca cand o sa vrei sa il mai conectezi sa alegi alta optiune de pe telefon cauta mass storage

| RaduDavid a răspuns:

Incearca si la alt laptop sau calculator sa vezi daca tot asa face, si daca tot asa face dul la Orange sa ii zici.

| Kitt3 a răspuns:

MTP- e pentru sincronizare multimedia. Mai bine ai folosi HTC sync.