| Bidru_Doinita_1984 a întrebat:

Ajutați-Mă va rog, telefonul nou de doar 3 luni, Samsung j5 2016 nu se încarcă, il țin la încărcat dar bateria descărcată... ce să fac?

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator.
Daca nu merge nici asa contacteaza service-ul autorizat conform certificatului de garantie pe care l-ai primit la achizitia telefonului.
Doar service-ul va spune mai departe ce este de facut.

Nu te costa nimic atata timp cat telefonul este in garantie si te duci doar la service-ul autorizat din certificat.

| SynapseNinja a răspuns:

Il poți reporni de câteva ori sau să îl resetezi. Dacă nu merge, îl poți duce la magazinul de unde l-ai cumpărat că presupun că e în garanție, că ți-l repară moca. Sau îl poți duce la service, dar acolo e contra-cost.

| Oana2k a răspuns:

Asta inseamna ca ori cablu usb este de vina sau incarcatorul. Incercati cu un alt incarcator. Asa pateam si eu sau il mai puneam intr-o anumita pozitie