| adsx a întrebat:

Am descoperit si sunt 100% sigur ca Note 2 al meu este rootat si are custom rom pe el si versiunea de android 4.1.2.Daca vreau sa revin la versiunea 4.1.1 de la Orange stock exista riscul sa se intample ceva?
PS:adica vreau sa ii scot si root-ul

7 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ca recomandare nu prea este bine sa scoti root-ul daca este rootat, dar daca doresti o poti face de pe site-ul oficial si nu se va intampla nimic. Decizia este a ta. P.S. FA-TI BACK-UPO INAINTE

| adsx explică (pentru MeConstantine):

Cum o fac pe site-ul oficial?

| MeConstantine a răspuns (pentru adsx):

Pai cauti modelul telefonului si pui soft-uld e producator ( de obicei este un suite : Samsung are Samsung suite, Nokia are Nokia suite etchappy apoi conectezi telefonul si dai instalare versiune soft happy si astepti si tii degetele incrucisate, ideal este sa faci de la un laptop sa nu se intrerupa curentulhappy )

| adsx explică (pentru MeConstantine):

Care sunt sasele sa se defecteze? Pot sa scot root la un service Samsung, platind desigur

| ioiomama a răspuns:

Da s-ar putea sa sparga procesorul de la o versiune noua la una mai veche
Si totusi dc vrei sa o scoti?

| adsx explică (pentru ioiomama):

Pentru garantie

| sergiu_9343 a răspuns:

Du-te lu un service autorizat! Nu risca!