| Dynamo a întrebat:

Am cont pe appstore, si sunt in alta tara. De fiecare data cand incerc sa descarc o aplicatie apare ca, nu este valid decat pentru cumparaturi in Romania. Ce pot sa fac sa fie iar ca inainte? [inainte puteam sa descarc, mergea. si mi-am dezinstalat Yahoo Messenger, cand vroiam sa il instalez la loc, nu a mai mers, a aparut chestia asta.] Va rog, ajutor! happy

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Incearca sa-ti faci un cont bancar in tara respectiva si sa-ti faci alt cont.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Încearcă sa creezi alt cont cu o alta adresa de email. De asemenea trebuie sa-ti treci si contul bancar din tara respectiva. Acum nu stiu cat ai de gând sa stai in tara respectiva, insa nu se merita daca e pentru o perioada scurta de timp. Sper ca am putut sa te ajut!

| Dynamo explică (pentru Abcd1234ef56):

Voiam sa recuperez contul acela, dar am reusit cu o solutie de pe net. Multa lume se confrunta cu problema asta!