| Kappone a întrebat:

Salut.Am cumparat un Samsung Galaxy Note n7000 cu android 2.3.5.Astazi am facut update la android, am bagat 4.0.1.Cand am bagat cartela imi cere un cod de deblocare a retelei, de unde fac rost de acel cod?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca telefonul e de Vodafone, cei de la Vodafone au codul. daca e de Orange, de la ei.

| Kappone explică (pentru gelu1970):

Am cumparat telefonul de la un baiat din oras iar telefonul e din alta tara..mai mult ca sigur happy

| gelu1970 a răspuns (pentru Kappone):

Atunci trebuie sa mergi la cineva care se dedica sa libereze telefoane codate.

| Kappone explică (pentru gelu1970):

Am vorbit cu cineva din oras si mi-a spus ca tot balamucul ma costa 30 de lei..maine merg sa-l fac, sper sa nu dureze mai mult de 1h...

| gelu1970 a răspuns (pentru Kappone):

Pretul e bun. cam 30 cer in general cei ce libereaza telefoane. timp? depinde cat intarzie sa-i trimita codul cei pe care el la randul lui ii plateste.

| Kappone explică (pentru gelu1970):

A durat maxim 10 minute!

| gelu1970 a răspuns (pentru Kappone):

Ma bucur. deci ai telefon liber.