| Răzvi42 a întrebat:

Salut,am dat factory reset la un telefon din butoane si imi cere cand il configurez un cont precedent care a fost pe acest telefon,nu pot sa ii fac setarile (stii cand il configurezi ca nou). Ce sa fac? Nu cunosc modelul,nici ce a avut pe el inainte,am uitat codul de deblocare si de asta am dat reset,l-am gasit prin lucrurile vechi, e ceva vsmart sau ceva de genul, e telefon mai vechi. Help laughing Funda

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Pe canalul asta https://youtube.com/channel/UC7BmVCqSCBP7-gRCW9-DO9w am vazut cateva metode. E in functie de model si varianta de android.

| tasr123 a răspuns:

Cumpara alt telefon.

| Răzvi42 explică (pentru tasr123):

Am deja un telefon inteligentule. Cati ani ai?

| tasr123 a răspuns (pentru Răzvi42):

Multi. Nu uita sa iti cumperi alt telefon.

| Răzvi42 explică (pentru tasr123):

Prostia e nemuritoare, imi pare rau pentru familia ta.

| tasr123 a răspuns (pentru Răzvi42):

Si mie pentru a ta, vezi ca trebuie sa iti cumperi alt telefon.

| Osax a răspuns:

Este o aplicație pe pc care te ajuta sa treci de cont google dar 50% nu merg pe telefoane.

| Alllledeba a răspuns:

Nu vreau sa te dezamăgesc dar este o metoda antifurt, nu prea ai ce să îi faci, am dat și eu peste aceași problemă, există o singură cale, ce-i drept ceva mai complicată, dacă te pricepi poți să îi instalezi un nou rom/soft, în caz contrar găsește pe cineva care se pricepe bine la asta, poți încerca dacă nu, la service dar ai grijă pentru că depinde mult dacă este rom-ul/soft-ul original sau măcar unul compatibil, altfel, ori nu va porni, ori va funcționa foarte greu.