| IonutK3nt a întrebat:

Salut, am ei su o problema cu un Huawei P8, nu imi citeste cartela, ce as putea face.
Multumesc!
Funda!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Iti faci un duplicat. probabil cartela e moarta. inainte, ca sa descartezi alta defectiune, a lectorului sim, poti introduce alta cartela sa vezi daca o citeste.

| IonutK3nt explică (pentru gelu1970):

Acum imi citeste cartela, dar nu pot sa apelez pe cineva si nici sa fiu apelat...dar mesajele imi merg si datele mobile.

| gelu1970 a răspuns (pentru IonutK3nt):

Ok. Ai schimbat cartela sim sau ce ai facut in final?

| IonutK3nt explică (pentru gelu1970):

Nu am schimbat cartela, e tot aia de nu ma lasa sa apel sau sa fiu apelat

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cartela ta merge in alt telefon? Dacă da, schimbă telefonul. Dacă nu, scimbă cartela.

| kar1GaNNN a răspuns:

Dacă e dual sim baga cartela in celălat spațiu.

| NGheorghe a răspuns:

Întoarce cartela! Dacă o pui întoarsă este normal sa nu o citească.