| PoliTmFan a întrebat:

Sall... Am cumparat un iphone 3g si nu imi citeste nici un fel de cartela. Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| PoliTmFan explică (pentru stlucian):

Pai are codita... deci e fake sau?happy

| stlucian a răspuns (pentru PoliTmFan):

E nu neaparat dar vezi si link-ul 2 si la un service poti sa aflii mai multe daca e pe o retea UK/USA si cat coste decodarea.Intreba-ti colegul sa nu fie furat si blocat de posesor cu IMEI-ul

4 răspunsuri:
| Eclipse a răspuns:

Probabil este fake sau sa fie codat pe AT&T reteaua din SUA, majoritatea telefoanelor din SUA au mai jos un logo de la firma AT&T, daca si al tau are inseamna ca este codat pe acea retea. O curiozitate, de unde ai cumparat telefonul, de la sh, magazin sau Ebay/Amazon?

| PoliTmFan explică (pentru Eclipse):

De la un coleg de clasa...