| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut!
Am fost azi la Telekom sa plătesc abonamentul la telefon și doamna de acolo a spus ca are o oferta de 45 de lei pentru un telefon.
Care este treaba cu aceste oferte?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa fac toti operatorii de telefonie, iti dau oferte la telefoane sa te mai prinda 2 ani cu abonamentul

| AlexMaftei2001 explică (pentru suntserios):

Și cumpăr acel telefon cu 45 lei sau mai plătesc în continuare pentru el?

| suntserios a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Nu stiu cum sunt aceste oferte la Telekom...
Unii operatori inclus in abonament ratele
Unii dau oferta doar la abonamente mai mari
Altii pur si simplu dau oferte la telefoane ieftine care nu se vand

| J0B0MAT a răspuns:

Întreabă ce trebuie să faci pe lângă acei 45 de lei, să prelungești contractul, să plătești în fiecare lună pentru acel telefon, tot ce implică.De regulă te pun să îți prelungești abonamentul și să mai plătești în plus pentru telefon.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cel mai sigur, pentru că vânzătorii te pot și minte,( chiar și neintenționat pentru că nici ei nu știu toate ofertele) intră la Telekom pe site și vezi care sunt condițiile pentru telefonul respectiv.

| Xox0 a răspuns:

45 de lei platiti doar cand iti faci abonamentul sau rata lunara la telefon?
Depinde de abonamentul de pe care-l faci si depinde si de ce telefon primesti de la ei. De regula isi iau costul de pe telefon din abonament, asta daca platesti doar o singura data.