| Ionut4895 a întrebat:

Salut, am luat un telefon nou (LG G3) si cand bag cartela SIM in telefon nu imi arata nici un contact (pe telefonul vechi imi arata numerele) Nu stiu cum sa rezolv problema

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil ai numerele salvate pe telefon, nu pe cartela!

| Ionut4895 explică (pentru OldSoul):

Cand pun cartela pe telefonul vechi imi arata ca am toate numerele pe el

| Laura a răspuns (pentru Ionut4895):

Îţi apar numerele în telefonul vechi şi cu cartela scoasă?

| Ionut4895 explică (pentru Laura):

Da

| OldSoul a răspuns (pentru Ionut4895):

Pai este clar ca numerele sunt salvate in telefon, trebuie sa intrii la contacte, la optiuni si sa dai copiere/mutare pe cartela sim.

| Ionut4895 explică (pentru OldSoul):

Pe telefonul vechi scrie ca am 200 de contacte pe cartela SIM dar cand il pun pe LG scrie ca nu am nici un contact pe el asta nu inteleg

| OldSoul a răspuns (pentru Ionut4895):

Intra in contacte la LG, dai la optiuni si trebuie sa ai acolo un submeniu de unde selectezi care contacte sa fie citite, selecteaza cele de pe cartela sim.