| kilometru0 a întrebat:

Salut am nevoie si eu de o parere merita cumparat Telefonul Acer S500? Si de ce este pretul asa de mic care este defectul lui! Si am putea sal comparam de ex cu Iphone 4s?

Răspuns Câştigător
| DjYeti a răspuns:

Iphone 4 si 4S le lasa usor, de 5 nu stiu inca, nu am fost tentat sa ii verific specificatiile laughing

9 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Mai bine cumpara-ti un zte grand x in ( eu l-am luat de la internity ) :
http://www.gsmarena.com/zte_grand_x_in-4962.php

| MaxKiller911 a răspuns:

Mai bine ia-ti unul din asta, sunt mai bune dupa parerea mea si mai ieftine ( si costa atat de putin deoarece sunt telefoane de buget, firmele fac asa ceva ca sa faca vanzare ) :

http://www.gsmarena.com/zte_grand_x_in-4962.php

sa stii ca acest telefon pe care ti l-am aratat are procesor de laptop, deci unul foarte puternic

| DjYeti a răspuns:

Crede-ma ca am fost foarte impresionat de acest telefon cand a venit un coleg la scoala cu el. Arata foarte bine, ecran HD, android 4.0.4,camera de 8MP si multe altele. Evident ca nu poti compara telefonul cu un Iphone, dar este foarte bun telefonul.

| kilometru0 explică (pentru DjYeti):

Eu ma refer la performanta? ii mult mai bun ca iphone 4 si 4s

| valentino52 a răspuns (pentru kilometru0):

Nu confunda specificatiile tehnice cu performanta. Iphone-ul este gandit intr-un mod aparte, si procesorul lui "amarat" zbarnaie de 2 ori mai bine ca un alt telefon chiar si de 2 ori mai performant ca el. Il ajuta si sistemul de operare bineinteles. Fa o proba hands-on si vei observa superioritatea iphone-ului in aplicatii, web browsing, meniu, practic in orice. Fara sa se blocheze, si cel mai performant joc de mobil merge perfect de bine. Pe un Acer ma indoiesc.

| DjYeti a răspuns (pentru kilometru0):

Iphone 4 si 4S le lasa usor, de 5 nu stiu inca, nu am fost tentat sa ii verific specificatiile laughing

| reky a răspuns:

Da,e foarte bun, dar despre comparatia cu 4S, nu cred, 4S e peste Acerul acesta, parerea mea

| adydan a răspuns:

Ecran: 4.3", 720x1280, IPS
Sistem de operare: Android 4.0
Chipset: Qualcomm Snapdragon MSM8260A
Procesor: 1, 5 GHz, dual core, Krait
GPU: Adreno 225
RAM: 1 GB
Memorie internă: 8 GB
Card: microSD
Cameră foto: 8 MP, autofocus, LED
WiFi: 802.11b/g/n
3G: HSDPA 43, 2 Mbps
Baterie: 1.460 mAh
Dimensiuni: 127 x 65, 8 x 9, 9 mm
, ce zici..., eu zic ca merita, bafta

| Gavriliu_Alin-Adrian_1990 a răspuns:

A avut unul dintre prieteni mei un telefon de asta si l-am vazut destul de multumit.Ca performante e super ok insa bateria nu prea rezista mult, dar asta se poate repara cu o baterie noua.In legaura cu iphone-ul 4s nu stiu nimic

| bogdanbad2 a răspuns:

Nu nu este mai bun