| Cailean_Marius_1998 a întrebat:

Salut.Am o intrebare.Am un S6 si mi s-a descarcat automat android 6.0.1 si am intampinat niste probleme cum ar fi ca se restarta automat telefonul se bloca pur ai simplu din senin si mai multe chestii.Si i-am dat un hardreset si iarasi cred ca mi s-a virusat telefonul si iarasi incepe la fel. Credeti ca e posibil ca cei de la garantie sa instaleze inapoi android 5.1.1 versiunea lolipop fara cost suplimentar? Sperand ca versiunea anteriora sa ruleze mai bine.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cadrul Garanţiei, NU ţi se reinstalează softul iniţial ( pe gratis )!
Nu te-a obligat nimeni să faci update la Android 6 laughing

Dacă vrei resoftare, va trebui să PLĂTEŞTI contravaloarea "lucrării"!

Toate cele bune!

| Khero a răspuns:

Garantia nu acopera probleme de tip software. Incearca sa-l duci la un service sa ii reinstaleze ei sistemul de operare.