| Cailean_Marius_1998 a întrebat:

Am un s6 si de cand am dat update-ul la android 6.0.1 merge mai greu putin telefon tine si bateria mai putin.Nu stiu ce sa fac sa il trimit in garantie sa instaleze inapoi android 5.1.1.Mai cunosc pe cineva cu un s6 tot cu android 6.0.1 caruia ruleaza super bine.Ce as putea sa fac? Multumesc anticipat.Inafara sa il.duc la un service sa instaleze 5.1.1 caci ma tem ca apoi sa zica cei de la garantie ca am.umblat prin el.si nu mai pit face nimic.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cadrul Garanţiei, NU ţi se reinstalează softul iniţial ( pe gratis )!
Nu te-a obligat nimeni să faci update la Android 6 laughing

Dacă vrei resoftare, va trebui să PLĂTEŞTI contravaloarea "lucrării"!

Toate cele bune!

| LTAA a răspuns:

Ai facut reset la telefon?
intra pe sammobile si de acolo descarca software-ul 5.1.1

| AdiAndreiCrs a răspuns:

Nu poti sa revii la vechea versiune doar daca ii faci root dar vei pierde garantia si e riscant plus ca va afecta telefonul si implicit bateria, eu te sfatuiesc sa astepti un nou update poate vor rezolva problemele.