| raulbos123 a întrebat:

Buna am un Samsung galaxy s5 4g+ ..si inca nu merge sa se actualizeze automat la versiunea de android 5.0 lolipop ..alti pe s5 normal o au de mult..ini puteti de ce nu merge sau daca a aparut pe s5 4g+? Telefonul e cumparat de la Orange

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut raulbos123,

Actualizarea la Lollipop pentru Samsung Galaxy S5 4G+ nu este disponibila deocamdata. In momentul in care vom afla o data exacta a lansarii update-ului, vom publica informatia pe Orange Help, la urmatorul link: http://oran.ge/1QISG57. Te asiguram ca o usoara intarziere a update-ului Lollipop pentru telefonul mentionat are ca singur scop testarea cat mai amanuntita a noului soft.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Clujean25 a răspuns:

Pentru Samsung Galaxy S5 4G+, cumpărate de la Orange, sistemul de operare Android Lollipop 5.0 e disponibil din data de 22.01. 2015.
Conectează-te la o rețea Wi-fi, mergi la Settings-More-About Device-Software update-Update now. Dacă nu merge, poți să îl duci la un Orange Shop să îți facă ei update-ul. Neapărat să îți faci întâi back-up cu toate datele din telefon!