| Madalin1234 a întrebat:

Am o intrebare care ma framanta de cateva zile. Vreau sa`mi iau telefon si nu stiu care e mai bun : Samsung Galaxy s3 sau Samsung Galaxy Express 2. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Nu am tinut in mana nici un smartphone mentionat de tine, insa dupa o comparare pe Gsm.arena eu as alege Samsug Galaxy S3 si am sa-ti spun si de ce.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=5803
Uite si linkul sa nu zici ca aberez.
S3 are un display de 4, 8 inch cu 306 pixel density astea inseamna ca e mai mare decat Express si are culori mai vii, plus ca are si Gorilla Glas 2, care nu se sparge atat de usor si daca il zgarii nu se va simtii deloc.
Camera secundara e de 8 mpx pe cand la Express e 5 mpx, deci ne putem astepta la poze mai frumoase din partea S3-ul.Camera frontala la S3 e de 1.9, iar la Express e VGA-care apropo la lumina se vede groaznic. Procesorul spune tot, S3 are quad-core, iar express are dual-core. Doar ramii sunt mai multi la express, insa pe mine nu ma convinge telefonul doar cu aia 0. 50mb ram.
In concluzie eu as alege S3 fara discutii,+ca am auzit si niste zvonuri cumca S3 e cel mai reusit din seriile "S". Apropo S3 e mai ieftin. Bafta si o dupa masa placuta.