| dacydj65 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu noua versiune de Android 8 (Oreo). Am un Samsung A3 (2017). Vreau sa stiu daca telefonul o sa mai mearga dupa update sau daca chiar merita sa ii dau update? Multumesc

Răspuns Câştigător
| IMihaitza a răspuns:

Salut. Merita sa dai update, si telefonul va functiona in continuare, depinde de cei de la Samsung, daca vor bug-uri, le vor rezolva foarte repede. Nu ai de ce sa iti faci griji dai i ai te cu update-ul. Sper ca te-am ajutat

| dacydj65 explică (pentru IMihaitza):

Am mai citit pe forumuri si am vazut ca acest update ii periculos pentru A3, am sansa sa nu mai porneasca. Dar aici depinde de cei de la Samsung, ce optimimizari au facut pentru modelul respectiv

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Mie personal nu îmi place Android 8.1 (că ăsta e ultimul).
Nu-ți mai arată pe iconita nr de apeluri nepreluate, nr de sms-uri necitite, nr de mailuri noi s. a. Arată doar un punct verde pe iconiță dacă ai primit ceva.
Mie nu-mi place nici că meniul e pe fond alb. Îl preferam pe fond negru. Era mai puțin obositor pentru ochi și consuma mai puțină baterie.