| Christopher_Marian_1990 a întrebat:

Am o mica problema cu un Nexus 5 pe care am instalat Kali NetHunter.

Am cumparat un adaptor de retea TP-Link TL-wn722n si aparent nu il vede. Nu stiu care ar putea sa fie cauza, Driverul de retea este instalat, kernelul e actualizat cu ultimul build de pe kali.org dar tot nu il vede. E posibil sa fie de la cablul OTG?

Multumesc mult de raspuns.

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Pot să întreb şi eu pentru ce îţi trebuie un injector de reţea?

| Christopher_Marian_1990 explică (pentru mudokins78):

Nu e nici un injector de rețea, e un adaptor. Iar motivul e strict pentru studiu și pentesting. We can't learn if we don't exercise our knowledge.