| asassinul a întrebat:

Am o mica problema cu un Router Wireless, am cumparat recent un TP-Link TL-WR901ND.Cu 3 antene 300 Mb/s.Are doar o singura intrare de cablu de net, dar am primit un adaptor cu 2 intrari, una LAN si una pentru conectare de la aadaptor la Router.Am instalat tot, dar problema e ca imi zice ca e Limited, No internet access sau No network ceva de genu.Careva stie din ce cauza?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie configurat routerul. Intri pe 192.168.1.1 cu user admin si pass admin si faci quick setup-ul.

Te conectezi din browser.

| K0sti a răspuns:

Conecteaza cablul in router, lasa adaptoarele, nu mai faceti voi inventii si inovatii!

| K0sti a răspuns:

Acum vad, ce ai luat tu nu e router, e acces point, asa ca...
Asa ceva iei cand vrei sa-l folosesti ca repetor la un router!

| asassinul explică (pentru K0sti):

Da,am aflat si eu ca nu e router dupa ce l-am cumparat.