| FaTaLeRrOr a întrebat:

Am o mica problema cu un Samsung Galaxy S4 Mini. Am în josul ecranului, în pixel blocat din cate am citit pe net. Are culoarea roșie și se vede când blochez ecranul și pe culoarea albastru am observat. Ce pot face? Am folosit aplicatii de pe Magazin Play care solicita pixelii si executa diferite culori. Dar degeaba. Ce pot sa fac?

Cel mai bun are funda!

Răspuns Câştigător
| Credor a răspuns:

Poti sa iti schimbi display-ul acare costa vreo 400ron sau poti sa il lasi asa pentru ca este un pixel mort. Ori ia incearca tu metoda asta http://www.paginata.com/paginata/mycomputer/cum-sa-repari-un-pixel-mort.

2 răspunsuri:
| Live4Ride a răspuns:

E dus displayul. Se gasete la 150 200 lei, dar avand in vedere ca un s4 mini e cam 400 lei, nu merita.

| FaTaLeRrOr explică:

Știu că nu merită display-ul. Mulțumesc pentru răspunsuri.