| robertdaniel95 a întrebat:

Am o nelamurire cu un iphone 4...
deci cand dau pe difuzor cand am o convorbire telefonica persoana cu care vorbesc ma aude slab,infundat,doar cand duc gura mai aproape de capu telefonului acolo unde se baga castile atunci se aude ok.
vreau sa stiu daca e vreo problema ceva, poate e praf sa stiu sa il duc la curatat sau nu este nimic!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca inainte se auzea mai bine, atunci sigur e infundat un microfon.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

In general, la toate tipurile de telefoane, microfonul se da automat mai incet cand e pus pe difuzor, ca sa nu se produca microfonie - sa nu intre in oscilatie (semnalul de la difuzor merge la microfon, de la microfon la difuzor si tot asa)

| robertdaniel95 explică (pentru halogen001):

Stiu si eu asta ..nu e prima data cand vorbesc pe speaker dar trebuie sa vorbesc mai intepat si langa difuzor sa ma auda persoana cu care vorbesc.
ma gandesc ca se poate sa fie si putin praf pe difuzor.
in rest merge ok si in casti si muzica si cand vb normal la tel se aude f bine.

| halogen001 a răspuns (pentru robertdaniel95):

Daca inainte se auzea mai bine, atunci sigur e infundat un microfon.