| alexcs123 a întrebat:

Am o optiune cu sms iar cand vreau sa trimit mesaje nu pot.Tot scrie ca se trimite dar nu se trimite.CUm pot sa fac sa trimita mesajele?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cel mai simplu este sa repornesti telefonul. Daca cnu merge asa, trebuie sa schimbi numarul centrului de mesaje, care la Orange e +40744946000. Gasesti asta in setari. In caz ca nu merge nici asa sau nu esti pe Orange, apeleaza relatii cu clientii.

| antimulte a răspuns:

Verifica la setari, la sms, ce numar ai la centrul de mesaje. Si de asemenea ai grija ca in optiunea ta cu sms incluse, sa ai sms catre retelele care vrei sa trimiti. Ca daca ai numai in cosmote de exemplu, nu o sa trimita niciodata catre Orange sau Vodafone.

| MeConstantine a răspuns:

Deci sunt 2 motive:
1. Esti la Vodafone si ai luat telefonul care era pe abonament la o cartela ceea ce inseamnă că trebuie să intri la setari la mesaje si trebuie sa schimbi numarul centrului de mesaje scrise ( valabil si la cosmote )happy la Vodafone pentru cartel numarul este +4072200 6000
2. Dacă ai Orange suna si spune-le sa iti de-a un refresh la servicii ca sa se activeze.