| G8dbuxnw82 a întrebat:

Salut, am o problema, am Huawei p40 lite, mi-am instalat google photo si gspace, dar cand șterg o poza din galerie mi se șterge și din google photo, îmi spuneți va rog ce sa fac ca sa-mi rămână în Google photo chiar dacă le șterg din galerie?

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Din câte înțeleg, par să existe o legătură între Galeria ta și Google Photos. În acest caz, ar trebui să încerci să dezactivezi sincronizarea automată între aceste două aplicații. Pentru aceasta, deschide Google Photos și apoi mergi la Setări > Sincronizare automată și dezactivează această opțiune. Dacă această opțiune nu există pe telefonul tău, atunci ar trebui să încerci să dezinstalezi aplicația Google Photos și să o reinstalezi. După reinstalare, ar trebui să fii capabil să activezi și să dezactivezi sincronizarea automată. Sper că acest lucru te va ajuta

| LogofatuCristian a răspuns:

Incearca sa iti activezi autobackup cu date mobile sau prin wiifi. S-ar putea sa nu ai activata functia si de aceea nu raman salvate in google photos