| Desideriu_Cristian_1994 a întrebat:

Am o problema la HTC Sensation XL. Cand incerc sa il aprind imi intra in meniul ala cu 4 optiuni (Stiu ca de acolo se resofteaza). Orice optiune as alege intre Bootloader, reboot, reboot bootloader si power down, mai putin ultima varianta, imi revine la acest meniu. Ultima varianta imi stinge telefonul. Stie cineva cum pot scapa de problema asta? Sa il resoftez, sa ii dau revenire la setarile din fabrica, orice...doar sa rezolv problema asta. Si inca o intrebare. Cat m-ar costa la un service GSM sa ii schimb geamul?

2 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Banuiesc ca ai incercat sa il root-ezi, dai resetare la setarile din fabrica si dupa aceea ar trebui sa mearga. Cat despre sticla, daca vrei sa ii schimbi geamul sa nu faci greseala sa ii lasi pe ei sa iti comande o alta sticla, iti comanzi tu o sticla de pe internet si cauti un videoclip pe internet in care iti arata cum sa schimbi sticla, iar daca crezi ca nu poti sa o schimbi tu, atunci te duci la ei cu sticla comanda de tine si le spui sa iti schimbe sticla, dar du-te la un service GSM care stii ca face treaba buna, nu de mantuiala. Iar sticla am zis sa ti-o comanzi tu de pe internet, pentru ca ei o sa iti comande cea mai ieftina sticla ( care costa vreo 20-30 de lei ) si fii sigur ca o sa iti ceara o suma ce depaseste 100 de lei, undeva pe la 100-150 de lei, daca nu chiar mai mult. Htc-ul este pe alb sau pe negru?

| sorinel22 a răspuns:

Cand i-l aprinzi tine apăsat volume up sau down nUSH care si butonul power daca nu merge ia un sort de pe net si pune-l e ușor iei softu i-l pui pe un card minim4gb si i dai de unde esti acum Boot on sd