| eunumberone a întrebat:

Salut am o problema la pc! cand bag cablul de date in tel si in pc nu imi apare in my computer, nu apare deloc si daca bag un stik la ala apare! ce pot face? funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" atunci este ok.
Sau dacă telefonul îţi arată că e conectat la Pc, deci e ok.

Dacă nici aşa nu merge, atunci : îi dai refresh la Pc, sau schimbi mufa usb, ori schimbi cablul de date usb, sau încerci să vezi dacă merge bine la alt Pc ( al unui vecin/prieten ), etc.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cand bagi cablu la telefon, din meniul telefonului trebuie sa alegi "mediu de stocare" card de memorie. Atunci va apare in my computer.

| JokerMato a răspuns:

S-a stricat cardul straight face am patit-o sad