| Alexgkgkgk a întrebat:

Salut. Am o zgârietură pe ecran si e mare si se vede rau. Cu ce pot sa dau ca sa dispară?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai folie de protectie pe ecran, atunci trebuie schimbata (preferabil pe una de sticla).
Provizoriu, se poate incerca prin stergerea cu o carpa subtire, moale (de exemplu cu o bucata de cearceaf de in sau de bumbac uzat), peste care pui 1-2 picaturi de ulei de mecanisme fine (de masina de cusut). Uleiul aduna praful microscopic din zgaraitura, care nu se va mai vedea. La urma, se sterge locul bine si cu partea uscata al carpei, sa nu ramana ulei pe ea.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ecran la ce? La aragaz?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie schimbat displayul nu ai cum sa il repari tu singur

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bani. Dai bani sa schimbi ecranul...

| alzr a răspuns:

Iti pui folie de sticla, poate acoperi zgarietura dar depinde de intensitatea acesteia, daca nu e foarte profunda nu cred ca va fi problema, in schimb daca este foarte adanca posibil sa se vada in continuare.
Sau varianta 2, schimbi touchscreen-ul.