| Mărgărit_Cristian_1994 a întrebat:

am si eu o intrebare, detin un Vodafone smart 4 mini si i-am actualizat versiune de software de la jelly bean la kit cat si as dori acum sa revin la versiunea anterioara(jelly bean) se mai poate?

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Adica a vrut sa spuna ca i-a pus KitKat nu ca a updatato. Nu ai cum doar sa descarci iar rom lui original si sa il instalezi cum l-ai instalat si pe cel kitkat.

| GabrielStn a răspuns:

Incearca un Hard Reset. Scoate bateria sa fii sigur ca e oprit telefonul. Introdu bateria la loc. Tine apasat simultan pe butoanele Power si Volume Down pana cand se aprinde telefonul si iti va aparea logo-ul de la Android cu semnul exclamarii sau ceva de genul asta. Bafta!