| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am trimis telefonul Samsung galaxy s3 mini in service la Vodafone si mi-au schimbat bateria. Tin minte ca pe bateria originala scria ca este facuta in Japonia si asamblata in Coreea, dar bateria care au pus-o ei scrie ca este facuta in China si asamblata tot in China. Ar fi asta o problema?

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Depinde, daca seamana cu cea originala, scrie Samsung si e de culoare gri inchis / negru e ok, daca e alta culoare este o problema.

| paulmicutz a răspuns:

Pai cam da ar fi pentru ca orice telefon a fost trimis din fabrica cu bateria lui proprie, Deja daca scrie ca este facuta in china este o problema, De obicei trebuiesa fie facute cum ai spus si tu in correa cel mai bine. Du-te si fa panarama sa ti se poata returna vechea baterie pentru ca in timp cea pe care ai primit-o nu va putea face fata. Dar daca ai putea dovedi ca ai avut vechea baterie atunci te poti baza sigur si poti face panarama.