| xMaTrIxX a întrebat:

Pentru iphone 4 de 32g. vreau sa-l cumpar de la cineva si nu sunt 100% sigur ca e asa bun telefonul' si nu are defecte. As vrea sa aflu mai multe despre iphone, de exemplu: cum stiu ca e decodat cu gevey, sau cu senzorii ca nu lucreaza. daca exista cod ca la Samsung sa aflu tot despre telefon?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca de catva timp nu se mai pot decoda iPhone 4. Pentru a-l verifica singura solutie este sa ai cu tine cartele din retelele care sunt in Romania. Vezi ce sim are (micro, nano sau normal) si cauta la prieteni niste cartele asemanatoare si incearca-l.