| miha88sim a întrebat:

Salut am si eu o problema cu telefonul meu am un Samsung j5 sm-j500f si am i.am facut root si au mers toate bune dupa ce i-am facut root am crezut ca am terminat si asteptam sa se dea restart cand mi-a ramas blocat sus in coltul din stanga este scris cu rosu "RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCING " si dedesubt este cu galben "SET WARRANTY BIT: RECOVERY" am incercat sa-i dau si hard reset dar nu imi intra in acel meniu si nu am idee ce as putea face

Răspuns Câştigător
| kiro67 a răspuns:

Ai vrut doar sa ii faci root, sau ai pus si un custom ROM? Ai inlocuit si kernelul? Cum i-ai facut mai exact, odin/Android sdk?
Cauta aici, poate gasesti ceva https://forum.xda-developers.com/......f-t3209783

2 răspunsuri:
| miha88sim explică (pentru kiro67):

Am vrut doar sa ai fac root cu odin la inceput imi dadea o eroare trebuia sa activez oem developer l-am activat si apoi am incercat din nou sa ai fac root am reusit dar dupa ce mi.a dat pass telefonul normal trebuia sa se reseteze dar el mi.a ramas blocat in eroarea de am scris mai sus

| jonelx6 a răspuns:

Asa imi aparea mie pe s5 cand imi instalam custom rom/ recovery. Deci cred ca nu ai facut cv bine. Incearca sa reinstalezi stock romul si nu o sa mai ai probleme oricum.