| Cafeaculapteee a întrebat:

Salut, astazi am facut decizia proasta sa imi pun root in telefon (Samsung Galaxy J5 2017), am pus cu Odin pe PC, totul a mers bine, pana cand mi-a bootat telefonul, si a ramas blocat in imaginea cu Samsung Galaxy J5, iar sus in stanga scrie "RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCINE" cu rosu, orice as incerca, nu mai booteaza in download mode deloc, nici nu se mai poate conecta la pc, am incercat cu alte telefoane si totul merge perferct, nu inteleg, chiar nu imi permit alt telefon, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| TrustMeIKnow a răspuns:

Cauta pe google: How to unbrick Samsung Galaxy J5 2017, chiar daca sunt tutoriale pentru 2015 sau altele, uita-te la ele si cauta ce iti trebuie Firmware, Kernel etc. nu iti pot da mura in gura ca nu stiu sa iti exlic, cand mi-am facut eu asta am rezolvat-o, deja e 'caramida' incerca sa il faci nu poti strica mai mult de atat de acum.

| Cafeaculapteee explică (pentru TrustMeIKnow):

Multumesc, chiar daca am facut deja asta si a mers, am pus un Firmware de pe un site pe odin si a functionat!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a mincat in fund sa umblii la telefon, acum scarpina te de bani sa il repari, alta solutie nu există, il duci la servis si vezi cit te va costa, de ce te ai bagat sa pui root?

| Cafeaculapteee explică (pentru CristiDinBucuresti):

Care iti este rostul sa raspunzi daca nu ajuti, e treaba mea ce vreau sa fac cu rootul, aparent acum pot intra in download boot, si pot sa ma conectez la PC, daca am nevoie de ajutor, am dreptul sa intreb

| Cornel_Mihalache_1962 a răspuns:

Nu mai va bagati nasul unde nu cunoasteti! Nu ti-ai bagat root ci ti-ai facut acces la root. Nu s-a bootat (care inseamna pornire). Este posibil sa-l fi blocat in bootloader. Caz in care nu ii mai ai ce face decat sa-i schimbi placa de baza. Daca te-ai exprima mai clar ar fi mai simplu de inteles. Sa mergi la service cu el este singura solutie! Succes!

| VendettaGuy a răspuns:

Scrie recovery is not seandroid enfornice sau recovery is not seandroid enforcing?

| Cafeaculapteee explică (pentru VendettaGuy):

Recovery is not seandroid enforcing, scuze

| Cafeaculapteee explică (pentru VendettaGuy):

Acum pot sa intru in download boot si pot sa ma conectez cu USB la PC, doar ca nu pot sa accesez fisierele, nu ma intereseaza de ele, fac hard-reset oricand, doar ca nu pot intra la recovery sa o fac

| Andrei_Anddy_1979 a răspuns:

Salut. Suna-ma si iti rezolv din Odin. Se poate resofta cu firmware de service! 0726554234