| Frostoso a întrebat:

Recent am achizitionat din Germania un S6 Edge model 1&1 versiunea actuala de android fiind 5.1.1. Am incercat sa ii dau root folosind chainfire-ul dar insa am ramas blocat in logo-ul de la Samsung cu scrisul rosu in colt stanga sus "recovery is not seandroid enforcing". Stie cineva cu ce metoda as putea sa il rootez?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E mai complicat. Ar trebui dus la atelier.

| Frostoso explică:

Faza e ca telefonul l-am rezolvat. Nu mai e blocat. Momentan acuma ma intereseza sa il rootez si ca sa nu mai incerc eu iar ca sa il blochez am spus sa intreb aici. Poate stie cineva.