| chuky90 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu. Mai exact, cand dau la *100#,cand incerc sa tastez 3, 4 ( Internet,Orange Young ), imi apare " Connection problem or invalid MMI CODE ". Precizez ca imi intra in *100# dupa care imi apare acea problema. Stie cineva de la ce ar putea fi? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti recomandam sa verifici cartela SIM intr-un alt telefon. In cazul in care primesti aceeasi eroare, te rugam sa ne contactezi printr-un mesaj privat care sa contina si numarul tau de telefon, pentru verificari suplimentare.
O zi buna,
Orange Helpers

| chuky90 explică (pentru OrangeHelper):

Salut,pai,pe alt telefon am incercat..si nu apare aceeasi eroare. O fi oare de la telefon? Si daca da, unde ma pot duce sa'l repar, ce pot face?

| OrangeHelper a răspuns (pentru chuky90):

Daca in alt telefon eroarea nu apare, inseamna ca e o problema cu telefonul. Noi iti recomandam sa mergi cu telefonul, certificatul de garantie si factura (daca l-ai cumparat de la noi) la un magazin Orange. Colegii nostri vor verifica si iti vor oferi o solutie.
O zi buna,
Orange Helpers