| Dezent a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un iphone 4s, atunci cand ma suna cineva, persoana cealalta nu ma aude...dar cand trec telefonul pe speaker..ma aude ...Ios 6.1.3.Multumesc

1 răspuns:
| ƳourMind a răspuns:

Probabil o problema a microfonului. Fa niste incercari sa fi sigura ca este o defectiune adevarata si vezi daca poti repera sursa problemei.
Daca mai este in garantie verifica locatiile unde exista service-uri mentionate cat mai aproape de tine. Daca nu du-l intr-un service oricum, preferabil unul al producatorului respectiv. Bafta!