| Danutz2pew a întrebat:

Am si eu o problema cu un telefon, mai precis cu touch screenul acestuia. Cand apas pe ecran, el sa apasa in alta parte, si cans scriu se apasa mai multe litere. Ma enerveaza la culme, e aproape de neutilizat. Este terminat touch-ul sau este doar de calibrare. Va rog cineva care stie sau care a patit la fel. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca telefonul a mai fost reparat si i s-a schimbat ecranul patesti asta mereu.Cauta la setari si vezi daca merge din calibrare daca nu trebuie reparat dar sfatul meu e sa il vinzi sau iei altul deoarece oricum se va strica iar

| IIIshaneIII a răspuns:

Este ecranul murdar de praf, transpiratie (asa patesc eu) se rezolva daca il stergi sau cu o folie, daca nu e asa inseamna ca e defect el si trebuie dus la garantie, astea noi nu se mai calibreaza, decat alea vechi cu touch rezistiv