| KOutro a întrebat:

Am si eu o problema la configurarea routerului wireless Edimax BR-6228nS V2. Problema e ca am net de la RDS pe un modem Scientific Atlanta model EPX2203. Am urmat toti pasii de configurare din manual/internet si problema e ca nu imi merge. La conexiunea PPPoE, unde(am citit pe internet ca asa trebuie facut) trebuie sa bag contul si parola de logare la internet de la RDS. Am sunat la ei si mi-au spus ca nu am cont si parola, ma logheaza direct....Setez din panoul de comanda al routerului pe ip static, imi arata ca sunt conectat la internet, ca nu sunt probleme, dar paginile nu se incarca, nici pe pc nici pe tableta/telefon. Pun link-ul cu pozele, sa va faceti o idee.
http://imgur.com/......3x,Ei5zbol

1 răspuns:
| stefsiana a răspuns:

Advace setings acolo ai setarile PPPoE, fara user si password nu intri!
dar cum sa ii suni pe ei ca isi bat aia de tine...ai contul si parola pe contractul incheiat! eu tot de la ei am net!
iti arata la status on, pentru ca tu ai net dar nu e configurat, adica nu ai pus userul si passwordul!
YM: st3f.forever
funda daca esti multumit