| Maximus a întrebat:

Am si eu o problema legata de un router DIR 600. Mai demult am instalat pe laptop (DELL Inspiron N5010), un driver pentru wireless si routerul DIR 600. Toate bune si frumoase pana azi cand a inceput sa nu mai functioneze normal. Imi arata ca este conectat la internet, ca primeste si transmite date insa cand vreau sa deschid o pagina Google imi apare pagina de la DIR si nu pot accesa decat acel link care ma trimite inapoi la instalarea routerului. Am restetat routerul l-am instalat din nou insa imi face aceeasi figura de fiecare data cand vreau sa deschid o pagina Google. Imi zice sa verrific daca mufa de internet este corect bagata in router, si ca este posibil ca serverul sa fii cazut prin urmare sa revin mai tarziu. PC (desktopul) de asemenea este conectat tot prin router si aceeasi chestie. Cand merge tine cateva minute apoi iar nu ma lasa sa accesez pagina Google cu toate ca la semnalul de la router nu imi apare nimic si imi scrie ca este conectat! Ce as putea face?

1 răspuns:
| brotherbod a răspuns:

Am patit si eu o chestie asemanatoare la mine la trasnit si de aia nu mai mrg cum trebuie. Posibil ca la tine sal fi trasnit decat partial si de aia iti indica ca e conectat dar vezi ce zic si alti sper ca te-am ajutat laughing