| Ionut_Costin_1996 a întrebat:

Am un BlackBerry curve 9300 si nu reusesc sa descarc nici un fel de aplicatii cand ajunge la 100% am i da eroare mentionez ca ma conectez la Wi Fi ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e cazul sa dai hard reset. Reinstaleaza bb app world, dar conecteaza-te prin punctul de acces implicit al telefonului.
Mentionez ca trebuie' sa ai o optiune de net activa. La cartela este 4euro minim.

Posibil sa-ti dea eroare si din aceasta cauza. Tin minte ca am patit si eu asa ceva la un 8520, care-i la fel ca al tau doar ca nu are 3G. Eu stateam pe traficul oferit de optiunea mea cu minute, nu o aveam activa pe cea de la BlackBerry.

Asta este inconvenientul lor, daca nu ai optiune, nu poti folosi BBM si alte SV aferente

| Nolifenodeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Leon te anunt sa stii eu am fix ca al lui si daca tot reinstalezi si bbm iti poate da eroare si cu intratul hmm eu intru chiar daca nu am nici o optiune activata de net intru prin WiFi si nu imi face probleme pot sa descarc ori ce.

2 răspunsuri:
| Nolifenodeath a răspuns:

Resetare din fabrica si bagati din nou bb app world si eu am patit la fel.