| andreiiam a întrebat:

Salut, am un galaxy grand prime pe care l-am cumparat de curand de la telekom iar cand deschid telefonul in loc sa imi arate sigla Samsung imi arat sigla telekom. Cum pot face sa imi arate Samsung? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Dreamer2306 a răspuns:

Cred ca telefonul este codat pe reteaua respectiva. Asta inseamna ca nu il poti folosi cu o cartela de la Orange/Vodafone. Trebuie sa mergi la ei sa il decodeze (contracost bineinteles laughing )

| darrio2007 a răspuns (pentru Dreamer2306):

Oricum ar fi, sigla producatorului telefonului trebuie sa apara.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este normal. Eu am HTC de la Orange dar cand il deschid imi arata normal, sigla HTC. La fel trebuie sa fie la toate telefoanele, indiferent in ce retea sunt codate. Ceva i-au facut cei de la Telekom.Mergi la ei si explica-le. Nu am intalnit asa ceva pana acum.