| FerrariFan a întrebat:

Salut am un galaxy s2 si mi se supraincalzeste foarte tare...nu numai cand il incarc dar si cand il las asa ce sa fac astept rasp urgent... funda

Răspuns Câştigător
| eXit96 a răspuns:

Poate fi o problema la procesor eu te sfatuiesc sa te duci la service.Nu il lasa asa si eu am avut aceeasi problema si de la asta era.

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Telefonul meu a crescut si la 49 de grade si am vrut sa il bag in congelator de frica sa nu explodeze insa nu a explodat, cand e suprasolicitat atunci se incalzeste foarte tare si tot atunci cand se incalzeste foarte tare inseaman ca se descarca bateria mai repede, iar cand il incarci tot asa face si al meu se incalzeste pana pe la 80 % dar apoi scade. Nu cred ca este o problema am un coleg care are s3 si tot asa face deci nu vad problema, da se poate sa fie ceva la procesor dar pana nu bubuie nu ai de ce sa il duci la service daca functioneaza

| TheTimeKiller a răspuns:

Tine apasat pe HOME si vezi sa nu ai multe aplicatii deschise in el si le inchizi. Procesorul lucreaza la acele aplicatii deschise.

| Octavian007 a răspuns:

Este un defect al procesoarelor exynos de la Samsung
ele sunt bune la performanta dar nu si la utilizare intensa ca cele de la Qualcoom

| Vendettatpu a răspuns:

S2-ul meu se incalzeste doar daca ma joc mult pe el.i-ati programul battery hd...si vezi la ce temp creste...el normal asa trebuie sa fie la aprox. 23grade si daca te joci calumea pe el urca la 39. dar daca temp. este crescuta peste 23 grade fara sa faci nimic pe el este o problema