| vasilepetrut16 a întrebat:

Am un Galaxy S3 si, de la un timp, daca il folosesc se incinge. Nu il folosesc mult, dupa 10-15 minute se incinge, si nu stiu de ce. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Ted1 a răspuns:

Buna Vasile!
Eu am un Samsung galaxy s5 si am avut aceeasi problema.
Deoarece procesorul este suprasolicitat se incalzeste dar exista cateva solutii.
1)Activeaza modul economic deoarece scade frecventa procesorului.
2)Sterge aplicatii pe care nu le mai folosesti.
3)Descarca o aplicatie gen,, Coolify"

-Proceduri mai complicate-
FOLOSESTELE NUMAI DACA ESTI EXPERIMENTAT
1)Fa-i ROOT la telefon si instaleaza o aplicatie pentru reglarea procesorului(INAINTE DE A-I FACE ROOT CITESTE CU MARE ATENTIE PROCEDEUL SI PROBLEME CARE POT APAREA-CAUTA PE NET-)
Daca in timpul rootarii procesul este intrerupt telefonul se va brickui si va fi numai bun de aruncat la gunoi.
2)Dupa Root descarca o aplicatie pentru reglarea profilurilor Androidului(Citeste pe net inainte)

Sper ca te-am ajutat!happy

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai prea multe aplicatii in functiune, in acelasi timp. Din aceasta cauza telefonul iti consuma curent mult, din care cauza se si incalzeste (bateria?), dar si se descarca repede.

| Clorox a răspuns:

Se incinge din cauza procesorului! (Procesorul genereaza acest lucru)
Este din cauza memoriei ocupate pe ram si din cauza suprasolicitarii, incearca sa mai stergi aplicatii si mai da-i si tu un factory reset!

| GenetiX a răspuns:

Baga-l in apa distilata.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Nu prea stiu sa iti spun dar eu am cumparat tablet mea Samsung galaxy tab 3 nou nouta si din prima zi de folosire l-a fel incepea sa frica dupa vreo 5 min. Posibil un defect tehnic

| xXxAdminxXx a răspuns:

Poate ai luat o tigaie draicucar!

| xXxAdminxXx a răspuns:

Poate e vreun model nou de tigaie draicucar!