| fabian12345326 a întrebat:

Salut, am un Huawei mate 20 lite și nu fac foarte multe poze dar vreau sa știu cum setez camera pro la cele mai înalte standarde încât sa iasă o poza foarte buna?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Dacă ai cunoștințe de fotografie, seteaz-o pe modul Manual, și joaca te cu ISO, deschiderea diafragmei și timpul de expunere.

Daca nu, las-o pe Auto, setează cea mai mare rezoluție posibila (dar în format 16:9 de preferat, altfel 3:2, etc ), și folosește un trepied plus adaptor pentru prinderea telefonului.
Mai mult de atât nu poți face sa influențezi calitatea.
Adica poți: invata sa te poziționezi adecvat fata de soare, folosește iluminare artificiala când e cazul...

| Yuoia a răspuns:

Camera nici unui telefon nu face fotografii "la cele mai inalte standarde" ca un aparat foto.

| AwGenetix a răspuns:

Daca nu ai facut tu modificari, ea vine setata pe maxim de performanta.