| justme1995 a întrebat:

Am un iphone 3g adus din Norvegia. Mi l-a adus, am scos cartela, am bagat alta de Romania, dar nimic, nu apare nimic altceva decat "iphome er aeaktivert" am tradus "Iphone-ul este dezactivat" si zice sa il conectez la Itunes, am descarcat Itunes, inca o eroare, iphone-ul nu se poate conecta ca e blocat cu un cod. Nu stiu ce cod ar trebui bagat, ce rezolvare stiti ca este. Va rog, urgent!

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Introdu cartela de norvegia altfel nu il poti activa. si dpa ce il activezi degeaba tot nu iti vei putea pune sim-ul de Romania pentru ca nu il va citi. va trebui sa ii faci jailbreak si sa il decodezi.

| justme1995 explică (pentru valentino52):

Si tot cod imi cere si cu cartela de Norvegia